Salma

Nazywam się Salma Marta Galewska, jestem profesjonalną tancerką brzucha i burleski. Nauczycielką tańca z 12 letnim stażem. Trenerką kobiecości, life coach, oraz pomysłodawczynią, i właścicielką Burleskowej Szkoły Uwodzenia i wieczorów panieńskich. Od 14 lat spełniam swoje marzenia o tańcu. Obecnie mam kilka gałęzi swojej działalności, które pojawiały się wraz z moim zaangażowaniem, pracą i wizjonerstwem. Nie od razu byłam silną businesswomen. Jednak od zawsze miałam w sobie pasje do tworzenia. Liczne porażki, utrudnienia, kontuzje, rozczarowania, wysiłek psychiczny i fizyczny, oraz konsekwencja w działaniu i pasja, pomogły mi odnieść sukces. 

20150418_103408(1)

Nauczycielka tańca nr 1
Przekazywanie swojej miłości do tańca, to praca marzeń. Od zawsze była we mnie ogromna potrzeba bycia najlepszą nauczycielką tańca. Nie tancerką z medalami, tylko nauczycielką z prawdziwego zdarzenia. Jestem empatyczna, otwarta i cierpliwa. Moi uczniowie mówią o mnie: ciepła, serdeczna, zaangażowana, wychodząca z inicjatywą. 

Początki to 2005 rok, w Polsce taniec brzucha jest popularny. Stąd moja decyzja o wyjechaniu do Berlina, aby móc uczyć się od legendarnych nauczycieli i tancerzy tańca brzucha. Mogę z dumą napisać, iż ukończyłam prestiżowe i elitarne, studium tańca orientalnego, w Berliner Tanzakademie Cifuentes. Otrzymując certyfikat: Certifed Academic Teachers Treaning- tytuł Tancerki Orientalnej, jak również nauczycielki tańca orientalnego, honorowanego na całym świecie.

CATT to wymagający pod względem nauki i egzaminów, program szkoleniowy obejmujący: anatomie tańca, historię, naukę wszystkich stylów tańca orientalnego, oraz fuzji tańca orientalnego. Rytmy arabskie, grę na zillach, pracę z rekwizytami, a przede wszystkim nieustanne doskonalenie się w byciu nauczycielem tańca.

Oto moi mistrzowie: Beata i Horacio Cifuentes , Sharon Kihara (USA), Una (USA), Diana Tarkan( Egipt), Shela (Niemcy), Magdy El Laisy (Egipt), Ahmed Orgen ( Turcja), Patricia Zarnovican (Niemcy), Patricia Zarnovican (Niemcy), Sudarsana Kumar ( Indie), Amparo de Triana (Niemcy/Hiszpania), prof. Dr – Ing. Beate Klutmann (Niemcy), Younes Laraki (Germany), Virginia Mendez (USA), Khaled Mahmoud (Kair/Londyn), Lolie Vernet(Francja), Marta Korzun(Ukraina), Saida (Polska), Manca Pavli (Slowenia), Mercedes Nieto (Węgry), Katri Kussimaki (Finlandia), Engin Isik (Turcja), Saidie (USA), Orit Mastfir (Izrael).

 

Profesjonalna tancerka
Ukończenie CATT to początek kariery tanecznej. Jako najlepsza z rocznika otrzymuje angaż do Muliti International CATT Company, skupiającej wysokiej klasy tancerki orientalne z wcześniejszych roczników CATT. W latach 2013-2018, wraz z pozostałymi tancerkami z Japonii, Danii, Turcji, Ukrainy, USA, Niemiec i Włoch, tańczyłam na deskach europejskich scen festiwalowych. Promując taniec orientalny, oraz burleskę. W tym samym czasie tańczyłam też w Polsce, gdzie zobacz tutaj.

Life Coach
Studia Coaching i Doradztwo filozoficzne, to kolejny krok w byciu najlepszym nauczycielem. 12 letnie doświadczenie nauczycielki tańca, czytaniu mowy ciała, oraz cierpliwość i empatia, doskonale uzupełniły się z wiedzą akademicką. Taniec, kobiecość i coaching to mój obecny profil zawodowy, na którym chcę oprzeć dalszą pracę naukową.
Jako wolontariuszka pomagam beneficjentom Stowarzyszenia Dress for Success, prowadząc szkolenia mające na celu podniesienie poczucia pewności siebie, a także szkolenia z zakresu kobiecości w biznesie. Prowadziłam również coaching z bohaterkami programu TVS „Być Kobietą”, poza kamerami byłam ich towarzyszką w realizowaniu wyznaczonych przez nie celów.

Modele edukacyjne dla dzieci
w 2012 roku biorę udział w konkursie „Praktyka czyni Mistrza”, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Piszę cztery modele edukacyjne, wyróżnione przez komisję za nowatorstwo, merytoryke, oraz pomysłowość. „ Taniec jako forma wychowania przez sztukę, dzieci w wieku przedszkolnym”; „Taniec jako forma wychowania przez sztukę – wprowadzenie baletu, oraz tańca brzucha”; „Jak spontaniczna zabawa wpływa na psychiczny i fizyczny rozwój dziecka”; „Koń Eustachy uczy dobrych manier”. Moje autorskie spojrzenie na wprowadzenie zabawy, tańca, oraz dobrych manier do na poziomie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, spotkało się z dużym uznaniem Jury, doświadczonych pedagogów z 32 placówek oświatowych, gdzie miałam przyjemność prowadzić szkolenia. Zostałam zaproszona przez władze Uniwersytetu Śląskiego do poprowadzenia zajęć praktycznych i teoretycznych ze studentami pedagogiki.
Jury zaprosiło mnie do poprowadzenia cyklu szkoleń, które odbyły się w latach 2012-2013, pt:” Taniec i jego funkcje terapeutyczne wg autorskich modeli”.

Trenerka kobiecości, właścicielka i pomysłodawczyni
Burleskowej Szkoły Uwodzenia, oraz wieczorów panieńskich.

Stworzenie wieczorów panieńskich było naturalną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Mając ogromne 12 letnie, doświadczenie w pracy z kobietami jako nauczycielka tańca, 10 letnie doświadczenie jako tancerka sceniczna, 3 letnie doświadczenie jako life coach również z kobietami, postanowiłam stworzyć formułę, która zapewni kobietom rozrywkę na światowym poziomie. Taniec, gest, ruch, spojrzenie w połączeniu z psychologią, inteligencją erotyczną, oraz burleską, stało się spełnieniem marzeń wszystkich panien młodych i ich orszaków. Dopełnia to pierwszy w Polsce ogromny Showroom, gdzie zmysłowe metamorfozy przechodzi każda kobieta. Moim mottem w pracy z kobietami jest P.T Baumann „ Sztuka uszczęśliwiania ludzi jest najcenniejsza”. I tak po dwóch latach mogę pochwalić się ok 2 tyś kobiet bawiło się ze mną podczas najważniejszego dnia w swoim życiu. Zapraszam do odwiedzenia strony www.wieczorpanienski.eu

Wolontariat
Co roku wybieram jedną instytucje, dla której występuje charytatywnie, bądź angażuje się osobiście, dzieląc się swoją wiedzą i praktyką. Do tej pory współpracowałam z: Dress for Success, Fundacja Iskierka, Fundacja Herosi – oddział onkologiczny dla dzieci w Chorzowie, Fundacja Anny Dymnej „ Mimo Wszystko”, zawsze WOŚP, koncert charytatywny na rzecz schroniska przy ul. Milowickiej w Katowicach, 2018-2019 Aktywny Senior – bezpłatne zajęcia dla seniorów z tańca brzucha. We współpracą z Fundacją dla Zwierząt „Przystanek” ratuje bezdomne koty. Prywatnie miłośniczka kotów, kocia mama przygarniętych bezdomniaków.