Salma

Marta Galewska, pseudonim artystyczny ‚Salma’ przybrałam w 2005 r. 
N – jak nauczycielka tańca. 
Moim powołaniem jest uczyć. Uwielbiam to robić i jestem w tym naprawdę dobra. Jest ciepła, wytrwała, dokładna w pasji uczenia innych i dzielenia się swoją wiedzą. Prowadzi z dużym powodzeniem od marca 2006 roku, kursy tańca brzucha. Warsztat pracy Salmy jest metodyczny i dydaktyczny. Od 2008 roku związana z prestiżową Tanzakademie Cifuentes w Berlinie, gdzie pod okiem profesjonalistów szlifuje swój warsztat tańca. Ukończyła dwuletnie studium tańca orientalnego Certified Academic Teacher’s Training. Otrzymując tytuł Międzynarodowej Tancerki Orientalnej oraz Międzynarodowego Nauczyciela Tańca Orientalnego. Certyfikat ten jest symbolem prestiżu i elitarnej wiedzy tanecznej, na temat historii tańca, stylów tanecznych, fuzji oraz anatomii tańca. Certyfikat jest honorowany na całym świecie. Tanzakademie Cifuentes jest renomowaną placówką, o której piszą w najsławniejszym Tokijskim piśmie o tematyce orientalnej.

20150418_103408(1)
Co dwa lata, dwie najlepsze absolwentki Akademii, dostają propozycje dołączenia do CATT Company, Salma jest jedną z najlepszych. Jedyna Polka, członkini Multi International CATT Company, w Berlinie. Nie osiada na laurach, cały czas uczestniczy w wielu szkoleniach oraz  kursach, które wzbogacają Jej wiedzę pedagoga, choreografa i tancerki. Dlatego, w zależności od poziomu zaawansowania w strukturze prowadzonych przez Salmę zajęć, odnajdziecie elementy: pilatesu, baletu, tańca scenicznego, gry aktorskiej, jogi oraz anatomii tańca. W lipcu 2015 Salma zajęła 2 miejsce w Europie, w Międzynarodowym konkursie tańca brzucha w Berlinie, pokonując tym sam doskonałe tancerki z Europy i Świata.

Salma i CATT Company:

Salma cały czas uczy się od najlepszych pedagogów, psychologów tańca i tancerzy, aby móc przekazywać zdobytą wiedzę swoim uczennicom. Mistrzowie Salmy: Beata i Horacio Cifuentes (Niemcy), Andrzej Zieliński (Polska), Sharon Kihara (USA), Una (USA), Diana Tarkan (Egipt), Shela (Niemcy), Magdy El Laisy (Egipt), Ahmet Ogren (Turcja), Patricia Zarnovican (Niemcy), Sudarsana Kumar ( Indie), Amparo de Triana (Niemcy/Hiszpania), prof. Dr – Ing. Beate Klutmann (Niemcy), Younes Laraki (Germany), Virginia Mendez (USA), Khaled Mahmoud (Kair/Londyn), Lolie Vernet(Francja), Marta Korzun(Ukraina), Saida (Polska), Manca Pavli (Slowenia), Mercedes Nieto (Węgry), Katri Kussimaki (Finlandia), Engin Isik (Turcja). Salma jest świadomą tancerką, dlatego wybiera nauczycieli, którzy potrafią wydobyć z niej piękno i kunszt, w jej własnym wypracowanym stylu.

Taniec • Kobiecość • Rozwój osobisty
W 2014 roku Salma odkrywa nową pasje, którą łączy bezpośrednio z tańcem i z pracą, nie tylko z kobietami. Studia o kierunku Doradztwo filozoficzne i coaching UŚ, to jej druga miłość. Dziesięcioletnia praca nauczycielki tańca, zaowocowała ogromnym doświadczeniem w pracy z ludźmi, emocjami i ich wyrażaniem. Taniec uwrażliwił Salmę na drugiego człowieka, dzięki ogromnej wrażliwości i dozie wrodzonej empatii, odczytuje emocje rodzące się w ciele rozmówcy. Współpracuje z psychologami, psychiatrami z PZP w Katowicach, prowadząc warsztaty pracy z ciałem, mające na celu uwrażliwienie pacjentów na bóle w ciele, powstałe na skutek stresu. Dzięki pracy społecznej, Salma pogłębia wiedzę psychologiczną i psychiatryczną. Mając w ręku odpowiednie narzędzia, takie jak terapia tańcem, coaching, a także mindfulness, pomaga potrzebującym.

Praca z dziećmi – Mistrzowskie projekty edukacyjne Salmy 
Salma w oparciu o profesjonalną wiedzę taneczną, pedagogiczną oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe napisała cztery autorskie modele edukacyjne, które zostały wyróżnione w konkursie
„Praktyka czyni Mistrza” projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Modele edukacyjne:

  • „ Taniec i muzyka jako formy wychowania przez sztukę, dzieci w wieku przedszkolnym”,
  • „ Taniec jako forma wychowania przez sztukę – wprowadzenie baletu oraz tańca orientalnego”,
  • „ Jak spontaniczna zabawa wpływa na fizyczny i psychiczny rozwój dziecka”,

Autorskie spojrzenie Salmy na wprowadzenie tańca, zabawy oraz dobrych manier na poziomie edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej, spotkało się z wielkim uznaniem Jury, a także wśród doświadczonych pedagogów ( z ponad 32 placówek oświatowych) oraz studentów Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego, z którymi prowadziła zajęcia praktyczne i teoretyczne.
W okresie styczeń 2012 – grudzień 2013 roku, Salma prowadziła cykl warsztatów, coaching w dydaktyce: „Taniec i jego funkcje terapeutyczne wg autorskich modeli„
Szkolenia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym – rytmika, balet, taniec orientalny, savoir vivre oraz konsultacje tematyczne z uczestnikami.

Czwarty model edukacyjny „Koń Eustachy uczy dobrych manier” w edukacji przedszkolnej, zajął finałowe miejsce w kolejnym konkursie w 2013 roku.
„Dzieci od początku powinny uczyć się dobrych manier, ale w przystępny i zrozumiały dla nich sposób” Salma.
Salma promuje etykietę i dobre maniery nie tylko wśród najmłodszych. W 2013 roku prowadziła swój autorski program na żywo „ Kącik etykiety młodej kobiety” w Telewizji Silesia.

Salma na scenie
Salma to charyzmatyczna, ciepła osobowość sceniczna. W mgnieniu oka zjednuje sobie publiczność. Kiedy tańczy nie ma oczu, które pozostałyby obojętne. Jej pokazy naznaczone są elegancją, profesjonalizmem oraz umiejętnym dobraniem repertuaru muzycznego do charakteru danego eventu. Salma urodziła się po to, by występować na scenie. Nie zależnie od tego czy będzie to kameralna czy tez widowiskowa scena, Salma za każdym razem ujmuje publiczność swoimi emocjami, które przekazuje. Frapuje i magnetyzuje nie tylko tańcem i strojami, ale i też urodą – bije od niej blask i pewność siebie. Salma jest zapraszana jako tancerka i coach na prestiżowe imprezy kulturalne oraz na gale towarzyszące wydarzeniom rangi państwowej. Swoim tańcem brzucha bądź spektaklem kobiecości ozdabia i dodaje lekkości wielu wydarzeniom m.in. III Konferencja Bezpieczeństwa Narodowego pod patronatem Ministra Obrony Narodowej, IV Krajowe Forum Kierowników Jednostek Informacyjnych, Festiwal Podróżniczy rok 2008 – 2010, Program „ Być Kobietą” TVS, program „ Podróże Kulinarne „ TVS, Got to Dance Polsat, Muzeum Narodowe – otwarcie wystawy ceramiki , Departament ds. Tunezji, VIII Forum Pełnomocników ds. OIN, I Gala Kobiety Sukcesu Śląska, otwarcie Domu Mody Fulara & Żywczyk, IV Konferencja Bezpieczeństwa Narodowego pod patronatem Ministra Obrony Narodowej, XVI Bal Charytatywny Klubu Rotary wśród Szacownych Gości m.in. Prezydent Miasta Katowic Marcin Krupa, bal dla Mercedes- Benz. Salma występuje na licznych eventach u boku wspaniałych artystów na terenie całej Polski i Europy. W 2016 roku Salma została zaproszona do współpracy przez Stowrzyszenie Dress for Succes jako koordynator baletu. Zaproszone do wspólnego pokazu tanecznego wolontariuszki DfS oraz uczennice Salmy, wspólnie zaprezentowały trzy choreogeafie: Taniec Izydy – ze swiecami oraz skrzydłami, Taniec z woalowymi wachlarzami oraz fuzje tańca orientalnego z baletem. Wspomniane pokazy taneczne publiczność mogła podziwiać podczas wielkiej VII Gali Dress for Succes 1 października, gdzie zostały wręczone wyróżnienie m,in dla P. Bożeny Walter. Został też roztrzygnięty plebiscyt Dziennika Zachodniego: Eko Kobieta 2016. Od października – grudnia 2016 Salma pozostaje we współpracy z Dressem. Pokazy taneczne towarzyszom Galom Eko Kobiety w: Cżęstochowie, Będzinie, Radlinie, Jastrzbiu Zdrój.

265123_1782449044412_5838327_nCharytatywnie
Salma od kiedy zaczęła występować komercyjnie stwierdziła, że jako Artysta ma obowiązek zwracać uwagę innych ludzi na osoby potrzebujące. Swoim tańcem wspierała m.in. Fundację Anny Dymnej „ Mimo Wszystko”, Fundację Iskierka oraz Fundację Herosi, gdzie swoją charyzmą rozwesela dzieci i ich rodziców na oddziale pediatryczno-onkologicznym w szpitalu w Chorzowie. Jest wolontariuszką Dress for Succues jako coach oraz tancerka.